Kdy cestovat?

22.12.2021

Odpověď je jednoduchá. 

Kdykoliv!!!

Tím by mohl dnešní článek skončit, kdybychom se nezamysleli nad tím "kdyby". Kdybychom mohli cestovat každý den? Kdybychom nemuseli chodit do práce? Kdybychom měli dostatek peněz? Kdyby nemuseli naše děti chodit do školy?...

Jenže bez všech těchto "kdyby" by pro nás nebylo cestování tak úžasné.

Takže si odpovězme na na otázku "Kdy cestovat?" znovu:

Kdykoliv MÚŽEME!!!

To slovíčko MŮŽEME dodává cestování to správné koření. To, že si ho můžeme dovolit, je podmět k tomu si ho VÁŽIT.

Najdi si čas na cestování, kdykoliv potřebuješ, kdykoliv chceš. 

Toužíš se někam vydat s rodinou? Nadhoď doma plán, dej všem členům rodiny za úkol najít si místo, které by chtěli následující sobotu navštívit. Z návrhů hlasujte pro jeden a tam se vydejte. Ostatní návrhy nezahazuj, nech je v pořadí na další víkendové výlety.

Toužíš po vlastní cestě, v tichu a soukromí? Nechceš okrádat rodinu o víkendový den? Vem si v práci jeden den volna, nebo si vyber přesčasové hodiny a ráno místo do práce, jeď na výlet. Vypni si mobil a užívej si svou chvilku. Jeď tam kam tě srdce táhne. Dnes je rozhodnutí jen a jen na tobě. Večer se vrátíš s mnohem větší radostí domů zpět do svého pohodlí.

S partou již dlouho plánuješ prodloužený víkend v přírodě? Je to těžké, najít společný termín, společný cíl, proto se to již několik let nedaří, jednou nemůže ten, poté zas onen. Jasný. Staň se kapitánem. V dostatečném předstihu naplánuj cestu, dej jasný termín a oznam to účastníkům zájezdu. Možná to i nyní někdo odřekne, ale věř že většina se ráda přidá. A když ne, máš prodloužený víkend sám pro sebe. Plán cesty máš tak jeď.

Máš jiné cíle?

Cestuj kdykoliv můžeš! Zahoď výmluvy! Buď na to krátké období sobec a mysli jen na sebe! Pokud s tebou nechce tvá rodina, tví přátelé jet, jeď sám! 

... jen už se nevymlouvej!

Šťastnou cestu, Jarda Forejt 

#kiwi_na_cestach                                               f - kiwi_na_cestach