Co na sebe?

06.01.2022

Pokud se dnes podíváme po specializovaných E-Shopech, jsme schopni se během chvilky vybavit super funkčním oblečením na jakoukoliv cestu. Je to fajn, ale záleží na tom, co nám to přinese. Pro běžnou tuzemskou turistiku postačí níže popsané. Pokud se budeš věnovat například alpinismu, či jiné extrémní turistice, bude nutno zainvestovat do kvalitnějšího a specializovanějšího vybavení.

Pro mě osobně je důležitá jediná věc, za kterou jsem ochoten utratit dost peněz, a to jsou boty. Oblíbil jsem si již léta značku s třemi pruhy, které mi sedí a fungují. Musí mít ale Goretex a ideálně podrážky Continental. Svým dětem kupujeme také tento model obuvi. Manželce sedí značka Keen, to jsou velmi kvalitní boty. Strašně důležité je, aby se člověk v botách cítil pohodlně i po X km a hlavně, aby do nich neteklo. Na dlouhé trasy volím vždy kotníkovou obuv a to i v létě, kdy je třeba 30°C. Samozřejmě to beru podle nás, kdy nechodíme po asfaltových cestičkách.

Další důležitou součástí oděvu je pláštěnka. Ideální je pončo, které člověk složí do batohu a může ho kdykoliv použít. Na cestě totiž nikdy nevíš, kdy zmokneš. A jít zbytek cesty v promáčeném oblečení je opruz. Pláštěnka při častém použití až tak dlouho nevydrží a tak není potřeba za ní utrácet majlant. Je jen nutné, aby opravdu nepromokla a byla dostatečně dlouhá, ideálně až ke kotníkům. Pokud po ní voda stéká na kalhoty, budeš hned promáčený i v pláštěnce. Slušný výběr za dobré ceny má Decathlon.

My musíme řešit i oblečení na našeho pesana. Je to peruánský naháč a tak dokáže rychle prochladnout. Milujeme hlášky kolemjdoucích : "jé pes v pyžamu". Zřejmě je to vtipné, nevím, mě už to tak nepřijde. Každopádně díky nadšeným českým chovatelkám, dokážeme zakoupit padnoucí oblečení i pro našeho psa a to do jakéhokoliv počasí. Můžeme vřele doporučit značku Dog Comfort

Další oblečení je volbou každého. My nachodíme každý rok několik tisíc kilometrů a neřešíme moc značkové kalhoty, trika, mikiny ani bundy. Chodíme v tom, co máme a co si kde zrovna pořídíme. Pro děti jsou ideální tepláky, případně ve vlhkém počasí nepromokavé šusťáky. Důležité je, aby se člověk cítil pohodlně a spokojeně. Nikdy nezapomínáme na náhradní oblečení. Zejména v hezkých dnech na jaře či podzim si bereme sebou vždy jednu vrstvu oblečení navíc, počasí se totiž velmi rychle může změnit. Pokud ti udělá radost koupit si vyladěné značkové oblečení, kup si ho a cestuj. Pokud potřebuješ mít jasnou barevnou kombinaci, kup si jí a cestuj. Pokud potřebuješ být cool na fotkách co prezentuješ, vyšperkuj se a cestuj. Důležitá je totiž vždy druhá část věty. Cestuj.

Šťastnou cestu, Jarda Forejt

#kiwi_na_cestach                                 f - kiwi_na_cestach